Zateplete bytové domy a ušetřte až 50 procent

Bytové domy

Bytové domy v České republice jsou i v dnešní době ve velké části bez zateplení. Dochází tak ke zbytečným únikům tepla a nárůstu finančních nákladů. Dotace Nová zelená úsporám se vztahuje i na bytové domy a to konkrétně na zateplení obvodových stěn, střechy, stropů a podlah u stávajících bytových domů v celé České republice. Pokud bydlíte v bytovce, určitě jste zvědavý na to, do jaké výše můžete získat finance určené k zateplení.

Příjem nových žádostí bude spuštěn v září 2023. Samozřejmě, abyste získali dotaci, budete muset splnit několik podmínek.

O dotaci můžete požádat pokud jste vlastníci stávajících bytových domů, společenství vlastníků jednotek stávajících bytových domů, pověření vlastníci bytových jednotek stávajících bytových domů, příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky. Získat můžete až 50% z celkových způsobilých výdajů.

Dočkají se také bytové domy ve vlastnictví obcí

V programu Nová zelená úsporám je prioritním měřítkem typ domu a jeho vlastnictví. Takže, jak již bylo zmíněno, o dotaci budou moci žádej i společenství vlastníků jednotek stávajících bytových domů, tak i fyzické a právnické osoby. V těchto případech se budou většinou uplatňovat podmínky veřejné podpory.

Žádat o příspěvek budou moci i obce, které vlastní jak bytové domy, tak i rodinné domy. Doporučuje se však záměr prokonzultovat s pracovníky na krajských pracovištích. Je pravděpodobné, že jako obec budete muset žádat v režimu veřejné podpory, kde budete muset splnit ještě požadavky vyplývající z platných zákonů. 

Pokud jste tedy ze společenství vlastníků jednotek stávajících bytových domů, fyzická nebo právnická osoba v každém případě byste měli využít možnosti zateplit si váš bytový dům. Protože v dnešní době je každá úspora cenná, bytové domy nevyjímaje. V ekoizolace.cz máme zkušenosti i se zateplením různých typů bytových domů, ať už šlo o novější nebo starší typy. Důležitým faktorem je to, abyste si vybrali ověřenou a důvěryhodnou společnost se zkušenostmi. Proto dbejte na výběr a zateplete chytře.

Nezávazná cenová nabídka

Pro přesnější výpočet vyplňte prosím všechny potřebné údaje a to plochu v m2, požadovanou tloušťku izolantu,typ konstrukce a my Vám co nejdříve pošleme cenovou nabídku.

TYPY KONSTRUKCÍ

Volně foukaná izolace – do prostoru (chci zateplit RD typu bungalov, chci zateplit pochozí nebo nepochozí půdu).

Vodorovná dutina (chci zateplit zaklopenou dutinu, Izolace foukaná mezi trámy).

Šikmá dutina (chci zateplit šikmou dutinu obytného podkroví, izolace foukaná do dutiny šikmé části střechy).

Kolmá dutina (chci zateplit obvodovou zeď nebo příčku, izolace foukaná do kolmé uzavřené dutiny).

V období neustálého zdražování a cenových výkyvů na trhu se stavebními materiály vám Ekoizolace.cz přinášejí fixaci cen izolace.

Jak to funguje?