Zateplení panelového bytového domu foukanou izolací. Střecha panelového domu byla vytvořena z keramických panelů. Keramické panely byly k sobě svázané, proto jsme bez doložené projektové dokumentace od objednavatele museli s maximální pečlivostí vytvořit vstupy, tak abychom tyto lana nepoškodili. Po vytvoření otvorů jsme do dutiny aplikovali celulózovou izolaci od výrobce Steico. Pro opravu asfaltové lepenky jsme použili polyuretanový nátěr od výrobce Weber. Po zateplení střechy přišla na řadu kompletní oprava hydroizolace. Majitelé bytového domu větší část zateplení a opravy hydroizolační vrstvy financovali z dotací evropských fondů.

Jaké výhody má celulózová izolace?

Foukaná celulózová izolace nabízí mnoho výhod. Díky své odolnosti vůči vlhkosti nepodléhá plísni a hnilobě, což zajišťuje zdravé prostředí v obytných prostorech. Možnost aplikace i za běžného provozu domácnosti minimalizuje nepohodlí pro obyvatele a umožňuje kontinuální izolaci. Navíc se při aplikaci nevzniká odpad a odřezky z izolace, což snižuje stavební nepořádek a zvyšuje efektivitu procesu.

Díky vysoké účinnosti izolace a snížení energetických nákladů má investice do celulózové izolace rychlou návratnost. Izolace chrání interiér proti chladu v zimě a přehřátí v létě, což zvyšuje komfort obyvatel a snižuje náklady na vytápění a chlazení. Dlouhá životnost izolace minimalizuje potřebu údržby a oprav.

Fotogalerie – zateplení panelového bytového domu foukanou izolací

Video – zateplení panelového bytového domu foukanou izolací

Nezávazná cenová nabídka

Pro přesnější výpočet vyplňte prosím všechny potřebné údaje a to plochu v m2, požadovanou tloušťku izolantu,typ konstrukce a my Vám co nejdříve pošleme cenovou nabídku.

TYPY KONSTRUKCÍ

Volně foukaná izolace – do prostoru (chci zateplit RD typu bungalov, chci zateplit pochozí nebo nepochozí půdu).

Vodorovná dutina (chci zateplit zaklopenou dutinu, Izolace foukaná mezi trámy).

Šikmá dutina (chci zateplit šikmou dutinu obytného podkroví, izolace foukaná do dutiny šikmé části střechy).

Kolmá dutina (chci zateplit obvodovou zeď nebo příčku, izolace foukaná do kolmé uzavřené dutiny).

V období neustálého zdražování a cenových výkyvů na trhu se stavebními materiály vám Ekoizolace.cz přinášejí fixaci cen izolace.

Jak to funguje?