Ekologická foukaná izolace

Foukaná izolace je stavební materiál, který se pomocí aplikačního přístroje aplikuje foukáním pomocí hadicí do konstrukce stavby. Nejčastěji používaným materiálem pro zateplení je foukaná celulóza, skelní nebo čedičová vata. 

Výhodou foukané izolace je její schopnost dokonale vyplnit všechny požadované prostory v zateplované konstrukci. Díky svému složení a způsobu aplikace se foukaná izolace dostane i na místa, která nelze zateplit například klasickou izolací v rolích – aniž by bylo třeba danou konstrukci složit a zbytečně draze demontovat nebo jinak do ní zasahovat. 

K zateplování foukanou izolací se dnes používají nejmodernější materiály, díky čemuž je zaručena její nehořlavost, nízké „sedání“ izolace ale i například odolnost vůči vlhkosti. Neméně podstatné jsou i další vlastnosti foukané izolace, jako např. utlumení hluku, vysoká rychlost aplikace, malá zátěž na konstrukci či její ekologický způsob výroby.

Stačí si tedy už jen vybrat požadovaný typ foukané izolace s ohledem na nároky a rozpočet, s čímž Vám samozřejmě rádi poradíme – nechte si vypracovat cenovou nabídku na míru ještě dnes! 

Knauf Supafil Loft

Izolace z minerální vlny

Minerální foukaná izolace Supafil® Loft z minerální vlny bez obsahu pojiva.
Zjistit více

Ursa Pure Floc

Izolace z minerální vlny

Zdravá a odolná izolace, která zajišťuje vynikající tepelnou, zvukovou a protipožární ochranu v jednom
Zjistit více

Isover Insulsafe

Izolace z minerální vlny

Čistá, bílá minerální izolace Isover Insulsafe pro rychlé a efektivní zateplení
Zjistit více

Minerální skelná izolace

Minerální skelná izolace

Ekologický a přírodní izolant s výbornými tepelnoizolačními vlastnostmi.
Zjistit více

Čedičová izolace

Čedičová izolace

Izolace pro zdravé bydlení. Výborné tepelno-izolační vlastnosti, skvělá schopnost tlumit zvuky.
Zjistit více

Celulózová izolace

Celulózová izolace

Zdravá a odolná izolace, schopná přirozeně vyrovnávat vlhkost a akumulovat teplo.
Zjistit více

Dřevovláknitá izolace

Dřevovláknitá izolace

Izolace vyrobená z obnovitelných materiálů pro zdravé bydlení. Výborné izolační a protihlukové vlastnosti.
Zjistit více

Foukaný polystyren

Foukaný polystyren

Odolný izolant s vynikajícími izolačními vlastnostmi. Vysoce odolný proti vlhkosti.
Zjistit více

Nabídka spolupráce

Máte zájem o spolupráci?

Jste stavební, sádrokartonářská, tesařská, pokrývačská nebo jiná firma a máte zájem o dlouhodobou spolupráci?
Kontaktujte nás

Foukaná izolace pomalu a jistě nahrazuje klasické role. Jaké jsou její výhody a proč se vám vyplatí?

Zateplení vašeho domova je kriticky důležitou oblastí, kterou nesmíte v žádném případě podcenit. Kvalita této práce vám totiž zajistí nejen pohodlí a teplo, nýbrž se postará i o ochranu vašeho těžce vydřeného majetku. Z toho důvodu se vyhýbejte nejčastějším chybám, jichž se dopouští nezkušení jedinci, a spolehněte se na nejmodernější technologie. Jak si dopřát stoprocentní jistotu?

Každá metoda má svá specifika

Stojíte-li právě před nelehkým úkolem zateplení vaší střechy, určitě se ztrácíte v moři nejrůznějších možností. Mezi dvě nejčastější varianty však bezesporu patří klasické polystyrenové desky a foukaná izolace. Možná by se mohlo zdát, že se jedná o poměrně vyrovnanou konkurenci, ale druhý způsob si začíná v posledních letech získávat jasnou převahu, přičemž se není čemu divit. Proč tomu tak je?

Odpovědí na tuto otázku je spousta benefitů, jichž se v případě realizace modernějším způsobem dočkáte. Alfou i omegou jsou mnohem lepší tepelněizolační vlastnosti, což je způsobeno samotnou technologií dané varianty. Foukané izolace totiž zvládnou hravě pokrýt sto procent určené plochy, aniž byste museli počítat s nepříjemnými tepelnými mosty a nechtěnými mezerami.

Foukané izolace - ekologické zateplení bez nepořádku, tepelných mostů a s rychlou aplikací

Rychlé a levné

Zároveň si užijete velmi rychlou realizaci (v řádech několika hodin), a tím pádem i přívětivé ceny za práci řemeslníků. Ti nejčastěji operují s čedičovou, dřevovláknitou, celulózovou, minerální skelnou, polystyrenovou a Knauf Supafil Loft izolací. Volba samozřejmě závisí na specifikách daného projektu a přáních jeho majitelů. Každý materiál má však své výhody, stejně jako mínusy.

Ať už zvolíte kteroukoliv z vyjmenovaných možností, budete okouzleni schopností izolace, jež se snadno dostane i na nejhůře přístupná místa bez nutnosti složité demontáže. To platí nejen pro vodorovné povrchy, nýbrž i pro šikmé a kolmé dutiny. Nemusíte se tudíž obávat toho, že by vaše konkrétní střecha byla nepřekonatelným problémem pro zkušené ruce řemeslníků.

Nic nefunguje samo od sebe

Určitě stojí za zmínku i důležitost kvality celé práce, jež patří do rukou jen ověřeným profesionálům z oboru. Jedině ti dokážou zajistit maximální ochranu, životnost i odolnost, kterou si váš domov zaslouží. Přece jen se jedná o podstatnou investici, tudíž rozhodně nechcete své finance jen tak vyhodit z okna. Vsadíte-li však na zkušené odborníky, velmi brzy se vám celá vložená částka vrátí v podobě podstatných úspor na energiích.

Celý proces začíná nezávaznou úvodní konzultací zdarma, na jejímž základě se dozvíte veškeré potřebné informace a následně se sami rozhodnete, zdali je to ta správná cesta pro vás i vaši domácnost.

Neváhejte nás tedy kontaktovat, rádi Vám vypracujeme cenovou nabídku na míru.

V období neustálého zdražování a cenových výkyvů na trhu se stavebními materiály vám Ekoizolace.cz přinášejí fixaci cen izolace.

Jak to funguje?