Vyřízení dotace na zateplení Zelená úsporám light s pracovníkem Ekisu uděláte přes náš formulář. Jak na to?

Vyřízení dotace na zateplení Zelená úsporám (NZÚ) light s pracovníkem Ekisu uděláte přes náš formulář. Od ledna letošního roku je opět možné podávat žádosti z programu Nová zelená úsporám (NZÚ) Light, který je provozován Státním fondem životního prostředí (SFŽP) a ministerstvem životního prostředí (MŽP). Nově budou mít možnost žádat o tyto dotace nejen senioři, ale také příjemci invalidních důchodů a domácnosti, které pobírají přídavky na děti. Domácnosti mohou snadno získat finanční podporu na energeticky efektivní renovace svých rodinných domů. 

Jak funguje dotační poradenství a jak najdete pracovníka EKIS?

Cílem programu Nová zelená úsporám Light je poskytnutí okamžité finanční podpory pro seniory a domácnosti s nižšími příjmy, aby mohly rychle a jednoduše zateplit své domy. Rovněž lze peníze využít na fotovoltaický ohřev vody nebo výměnu oken. V porovnání s klasickou verzí programu jsou finanční prostředky poskytovány předem. Nově mohou o dotace z NZÚ Light žádat nejen invalidní důchodci a sociálně slabé rodiny, ale také majitelé bytů a společenství vlastníků jednotek (SVJ), kde již bylo alespoň 75 % objektu renovováno. Financování tohoto dotačního programu pochází z Modernizačního fondu, tedy z prostředků získaných z prodeje emisních povolenek. Momentálně jsou do programu alokovány tři miliardy korun.

Nově vám pomohou i pracovníci EKIS. Cílem je zajistit, aby občané měli na jednom místě přístup k poradenství, dotacím a dostupným úvěrům pro investice do energetických úspor. Vyhledání pracovníka EKIS, který vám poskytne poradenství vám rádi vyřídíme i my. Stačí vyplnit v našem kontaktním formuláři vaše jméno, adresu a kontakt a na základě toho vám vyhledáme odborného poradce na dotace přímo na míru.

Pomůžeme Vám najít experta na dotace ve vašem regionu

V našem kontaktním formuláři vyplňte vaše jméno, adresu a další požadované kontaktní údaje. Na základě těchto informací vám nalezneme odborného poradce z EKIS, specializujícího se na dotace, který vám poskytne pomoc přímo na míru.

Fond k začátku letošního roku schválil více než 54 000 žádostí, přičemž téměř 52 000 úspěšných žadatelů dosud obdrželo peníze ve výši 5,8 miliard korun. Podle údajů MŽP se 35 % dotací využilo na výměnu oken a 26 % na výměnu dveří. Mezi žadateli převládali především senioři, avšak nově se podílelo i tři procenta lidí s invalidním důchodem třetího stupně. Průměrně podle MŽP domácnost po provedených renovacích ušetří ročně 6 900 korun u zateplení a 5 000 korun u solárního ohřevu vody.

Vyřízení dotace na zateplení dotační poradenství ekis

Kolik financí je k dispozici po úspěšném vyřízení dotace na zateplení?

Dotace až 240 000 korun může pokrýt až 100 % způsobilých nákladů na zateplení fasády, střechy, stropu a podlahy, výměnu oken a vchodových dveří, a na instalaci solárního fotovoltaického nebo termického ohřevu vody.

V novém programovém období v případě zateplení bude možné zohlednit existující izolaci a tím snížit požadavky na tloušťku nově instalovaného izolačního materiálu. Žádost můžete podat před provedením prací, v průběhu jejich realizace nebo po jejich dokončení. Novinkou je možnost požádat o dotaci ještě před provedením prací, což znamená, že není nutné investovat ze svého a teprve poté žádat o dotaci.

Nezávazná cenová nabídka

Pro přesnější výpočet vyplňte prosím všechny potřebné údaje a to plochu v m2, požadovanou tloušťku izolantu,typ konstrukce a my Vám co nejdříve pošleme cenovou nabídku.

TYPY KONSTRUKCÍ

Volně foukaná izolace – do prostoru (chci zateplit RD typu bungalov, chci zateplit pochozí nebo nepochozí půdu).

Vodorovná dutina (chci zateplit zaklopenou dutinu, Izolace foukaná mezi trámy).

Šikmá dutina (chci zateplit šikmou dutinu obytného podkroví, izolace foukaná do dutiny šikmé části střechy).

Kolmá dutina (chci zateplit obvodovou zeď nebo příčku, izolace foukaná do kolmé uzavřené dutiny).

V období neustálého zdražování a cenových výkyvů na trhu se stavebními materiály vám Ekoizolace.cz přinášejí fixaci cen izolace.

Jak to funguje?