Zateplení šikmé střechy chaty v Dolních Jirčanech na Praze-Západ. Šikmá konstrukce střechy byla o velikosti 25 m2. Do dutiny šikmé střechy jsme použili foukanou tepelnou izolaci na bázi skelné vaty od výrobce Isover o objemové hmotnosti 45 kg/m3. Na podlahu nepochozí půdy byla aplikována izolace o objemové hmotnosti 33 kg/m3. Celková váha izolace byla 375 kg.

Zateplení šíkmé střechy – fotogalerie

Foukaná izolace, známá také jako volně ložená nebo sypaná izolace, nabízí několik výhod, pokud jde o izolaci těžko přístupných prostor, jako jsou podkroví, dutiny a šikmé střechy. Zde jsou některé klíčové výhody použití foukané izolace v těchto prostorách.

Snadná aplikace: Foukaná izolace je speciálně navržena pro instalaci do těžko přístupných prostor. Může být foukána do dutin pomocí specializovaného zařízení, což zajišťuje úplné pokrytí a vyplnění i těch nejmenších mezer. Díky tomu je ideální volbou pro podkroví s omezenou světlou výškou, nepravidelně tvarované prostory nebo pro zateplení šikmé střechy, kde mohou být tradiční způsoby izolace náročné.

Bezešvé pokrytí: Foukaná izolace poskytuje bezešvou vrstvu izolace. Volný výplňový materiál se přizpůsobí tvaru prostoru a zajistí, že nezůstanou nevyplněné žádné mezery nebo dutiny. Toto komplexní pokrytí pomáhá předcházet úniku vzduchu, minimalizuje průvan a tepelné ztráty. Zlepšuje také celkové tepelné vlastnosti izolačního systému.

Vylepšená energetická účinnost: Foukaná izolace nabízí vynikající tepelný odpor a snižuje přenos tepla obvodovým pláštěm budovy. Tím, že izoluje těžko přístupné prostory, pomáhá udržovat stabilnější vnitřní teploty a snižuje závislost na vytápění.

Tlumení zvuku: Foukaná izolace má vlastnosti pohlcující zvuk, což může pomoci snížit přenos hluku mezi místnostmi a podlahami. To je zvláště výhodné v podkroví nebo při zateplení šikmé střechy, kde může být problémem hluk z deště, větru nebo vnějších zdrojů. Izolační materiál pomáhá vytvářet tišší a pohodlnější vnitřní prostředí.

Všestrannost: Foukanou izolaci lze použít s různými typy izolačních materiálů, jako je sklolaminát, celulóza nebo minerální vlna. To umožňuje přizpůsobení na základě specifických potřeb a požadavků na izolaci. Může být použit jako dodatečná vrstva izolace v kombinaci se stávající izolací nebo jako primární izolační materiál.

Časová a nákladová efektivita: Foukanou izolaci lze instalovat rychle a efektivně. Specializované vybavení používané pro instalaci umožňuje rychlejší aplikaci ve srovnání s tradičními izolačními metodami. Jeho bezproblémové pokrytí a schopnost vyplnit těsná místa navíc snižují množství potřebného materiálu, což potenciálně snižuje náklady na instalaci.

Závěrem lze říci, že foukaná izolace poskytuje četné výhody při izolaci těžko přístupných prostor, jako jsou podkroví, dutiny nebo při zateplení šikmé střechy. Jeho snadná aplikace, bezproblémové pokrytí, zlepšená energetická účinnost, schopnosti tlumit zvuk, všestrannost a časová a nákladová efektivita z něj činí praktickou a efektivní volbu pro izolaci těchto náročných oblastí.

Nezávazná cenová nabídka

Pro přesnější výpočet vyplňte prosím všechny potřebné údaje a to plochu v m2, požadovanou tloušťku izolantu,typ konstrukce a my Vám co nejdříve pošleme cenovou nabídku.

TYPY KONSTRUKCÍ

Volně foukaná izolace – do prostoru (chci zateplit RD typu bungalov, chci zateplit pochozí nebo nepochozí půdu).

Vodorovná dutina (chci zateplit zaklopenou dutinu, Izolace foukaná mezi trámy).

Šikmá dutina (chci zateplit šikmou dutinu obytného podkroví, izolace foukaná do dutiny šikmé části střechy).

Kolmá dutina (chci zateplit obvodovou zeď nebo příčku, izolace foukaná do kolmé uzavřené dutiny).

V období neustálého zdražování a cenových výkyvů na trhu se stavebními materiály vám Ekoizolace.cz přinášejí fixaci cen izolace.

Jak to funguje?