Zateplení kolmé dutiny obvodové zdi foukanou izolaci v areálu Pražské ZOO. Při této realizaci jsme dostali za úkol zateplit skelnou vatou od výrobce Ursa předstěnu obvodové zdi mezi skladem krmiva a chovným zázemím nejagresivnějšího krokodýla Kubánského. Objem dutiny byl zhruba 8,5m3. Pro vstup hadice bylo potřeba vytvořit otvory o velikost 30cm. Celková váha použité izolace byla 330kg o objemové hmotnosti 38kg/m3.

Zateplení kolmé dutiny foukanou izolací

Izolace svislé dutiny foukanou izolací nabízí několik výhod z hlediska energetické účinnosti, zvukové izolace a tepelného výkonu. Ať už se jedná o dutinu ve stěně nebo o uzavřený prostor mezi podlahami, použití foukané izolace může poskytnout následující výhody:

Efektivní izolace: Foukaná izolace je vynikající volbou pro zateplení kolmé dutiny, protože se může snadno přizpůsobit nepravidelným tvarům a vyplnit mezery a dutiny. Volně sypaný izolační materiál, jako je celulóza nebo sklolaminát, je vháněn do dutiny pomocí specializovaného zařízení, což zajišťuje úplné pokrytí a bezešvou izolační vrstvu. To eliminuje jakékoli potenciální tepelné mosty a pomáhá maximalizovat celkový izolační výkon.

Zvýšená energetická účinnost: Vyplněním vertikální dutiny foukanou izolací vytvoříte souvislou tepelnou bariéru. To pomáhá zabránit přenosu tepla mezi různými oblastmi budovy a snižuje energetické ztráty. Izolace funguje jako bariéra, udržuje klimatizovaný vzduch uvnitř a venkovní vzduch venku. Výsledkem je zlepšená energetická účinnost, snížené náklady na vytápění a chlazení a pohodlnější vnitřní prostředí.

Zvuková izolace: Foukaná izolace také poskytuje efektivní výhody zvukové izolace při použití ve vertikálních dutinách. Hustá a vláknitá povaha izolačního materiálu pomáhá pohlcovat zvukové vlny a snižovat přenos hluku mezi místnostmi nebo podlahami. To je výhodné zejména v budovách, kde je důležitá kontrola hluku, jako jsou kanceláře, byty nebo budovy v blízkosti rušných ulic.

Kontrola vlhkosti: Foukaná izolace, jako je celulóza nebo sklolaminát, je navržena tak, aby byla odolná vůči vlhkosti. Pomáhá předcházet pronikání vlhkosti a kondenzaci ve vertikální dutině. To je důležité pro udržení zdravého vnitřního prostředí, protože snižuje riziko růstu plísní a chrání strukturální integritu budovy.

Rychlá a efektivní instalace: Zateplení kolmé dutiny je relativně rychlá a efektivní. Izolační materiál lze snadno vhánět do dutiny pomocí specializovaného zařízení, což zkracuje dobu instalace a minimalizuje rušení obyvatel budovy. Díky tomu je ideální volbou jak pro novostavby, tak pro projekty modernizace.

Ekologická varianta: Foukaná izolace často využívá recyklované materiály, jako jsou recyklovaná celulózová vlákna nebo spotřebitelsky recyklované skleněné vlákno. Použitím těchto recyklovaných materiálů pomáhá foukaná izolace snižovat množství odpadu a minimalizovat dopad na životní prostředí. Navíc výrobní proces foukané izolace obvykle vyžaduje méně energie ve srovnání s jinými typy izolací, což z ní činí ekologickou volbu.

Závěrem lze říci, že zateplení kolmé dutiny foukanou izolací nabízí četné výhody, včetně zvýšené energetické účinnosti, zlepšené zvukové izolace, kontroly vlhkosti, rychlé instalace a ekologické šetrnosti. Jedná se o všestranné a efektivní řešení pro maximalizaci izolačního výkonu ve vertikálních prostorech v budovách.

Nezávazná cenová nabídka

Pro přesnější výpočet vyplňte prosím všechny potřebné údaje a to plochu v m2, požadovanou tloušťku izolantu,typ konstrukce a my Vám co nejdříve pošleme cenovou nabídku.

TYPY KONSTRUKCÍ

Volně foukaná izolace – do prostoru (chci zateplit RD typu bungalov, chci zateplit pochozí nebo nepochozí půdu).

Vodorovná dutina (chci zateplit zaklopenou dutinu, Izolace foukaná mezi trámy).

Šikmá dutina (chci zateplit šikmou dutinu obytného podkroví, izolace foukaná do dutiny šikmé části střechy).

Kolmá dutina (chci zateplit obvodovou zeď nebo příčku, izolace foukaná do kolmé uzavřené dutiny).

V období neustálého zdražování a cenových výkyvů na trhu se stavebními materiály vám Ekoizolace.cz přinášejí fixaci cen izolace.

Jak to funguje?