Zateplení historické budovy v Žatci. V loňském roce prošla historická budou Žateckých papíren celkovou rekonstrukcí. Ve spolupráci se stavební firmou Pohl a.s. jsme provedli zateplení dutiny v podlaze půdy. Podlahová velikost půdy byla 600m2 s výškou dutiny 50-70cm. Kompletní zateplení půdy jsme za pomoci výkonného aplikačního stroje provedli za dva dny. Pro zateplení byla použitá izolace s nízkou objemovou hmotnosti, s nízkou třídou sesedání a třídou reakce na oheň A1.

Na jakou izolaci nakonec padla volba?

Tlumí hluk, což přispívá k vyššímu komfortu v obytných prostorech. Díky vysoké rychlosti aplikace se zkracuje doba instalace a snižují se náklady. Na rozdíl od některých jiných izolačních materiálů nesedá a zůstává na svém místě, což zajišťuje dlouhodobou efektivitu.

Izolace je nehořlavá, což zvyšuje bezpečnost budov. Je také 100% recyklovatelná, čímž přispívá k ochraně životního prostředí. Odolnost proti vlhkosti zabraňuje tvorbě plísní a jiných škodlivých mikroorganismů. Při aplikaci nepráší, což je výhodné pro čistotu a zdraví pracovníků.

Knauf Supafil Loft nezatěžuje konstrukci střechy jako jiné izolační materiály díky své nízké hmotnosti. Tato bílá izolace je navíc příjemná na dotek, což usnadňuje manipulaci během instalace.

Fotogalerie – Zateplení historické budovy v Žatci

Video – Zateplení historické budovy v Žatci

Nezávazná cenová nabídka

Pro přesnější výpočet vyplňte prosím všechny potřebné údaje a to plochu v m2, požadovanou tloušťku izolantu,typ konstrukce a my Vám co nejdříve pošleme cenovou nabídku.

TYPY KONSTRUKCÍ

Volně foukaná izolace – do prostoru (chci zateplit RD typu bungalov, chci zateplit pochozí nebo nepochozí půdu).

Vodorovná dutina (chci zateplit zaklopenou dutinu, Izolace foukaná mezi trámy).

Šikmá dutina (chci zateplit šikmou dutinu obytného podkroví, izolace foukaná do dutiny šikmé části střechy).

Kolmá dutina (chci zateplit obvodovou zeď nebo příčku, izolace foukaná do kolmé uzavřené dutiny).

V období neustálého zdražování a cenových výkyvů na trhu se stavebními materiály vám Ekoizolace.cz přinášejí fixaci cen izolace.

Jak to funguje?