Zateplení staršího bytového domu se dnes vyplatí více než kdykoli před tím

Zateplení staršího bytového domu vyžaduje extrémní pečlivost. Jak vše zajistit spolehlivě a snadno?

V naší malé zemi se nachází ohromné množství bytových domů, které slouží svým majitelům jako šikovná a stabilní investice. Není se čemu divit, jelikož lidé zkrátka musí někde bydlet a pronájem představuje jednu z nejsnazších cest, jak této potřeby dosáhnout. Nic však není bezpracné, a tak se musíte o vaši nemovitost pravidelně starat a vhodnými způsoby snížit její náročnost. Jak na to?

Energie jsou dírou na peníze

Obzvlášť v dnešní době zajisté všichni pozorujeme rostoucí ceny lidských potřeb okolo nás, což platí zejména pro energie všeho druhu. Z toho důvodu byste se měli zaměřit primárně na tuto oblast a snížit tepelné ztráty vaší budovy (až 30 % tepla uniká skrz střechu). K tomu vám poslouží adekvátní a moderní izolace, kterou je však nutné vybrat poctivě.

Zapomeňte na zastaralé metody, mezi něž patří například klasické polystyrenové desky, a vsaďte raději na zateplení bytového domu za pomoci foukaného materiálu. Daná technologie s sebou přináší podstatné benefity, jichž si budou cenit především majitelé letitých a méně stabilních nemovitostí.

zateplení střechy bytového domu foukanou izolací
zateplení střechy bytového domu foukanou izolací

Ideální řešení

Již samotná technologie foukání vám zajistí stoprocentní pokrytí i těch nejhůře přístupných prostor, přičemž se vyhnete nepříjemným tepelným mostům a mezerám, jako tomu bývá v případě klasických desek. Celý proces trvá pouhých několik hodin, tudíž se nebudete muset obávat příliš drahé práce řemeslníků a ušetříte spoustu peněz.

Izolace střechy bytového domu funguje jak pro vodorovné plochy, tak i pro šikmé a svislé dutiny všeho druhu. Zároveň nebude nutné nic demontovat a provádět jakékoliv úpravy na již stojící konstrukci. Podstatným detailem je i mizivá váha použitého materiálu, a z toho důvodu je zmíněná metoda vhodná i pro ty nejstarší stavby.

Vybírejte pečlivě

Před samotnou realizací zateplení střechy bytového domu bude nutné zvolit adekvátní médium, kdy nejčastější volbou je čedičová, dřevovláknitá, minerální skelná, celulózová, polystyrenová a Knauf Supafil Loft izolace. Každá varianta má svá nezaměnitelná specifika, tudíž je vhodná konzultace s odborníky z oboru. Jedině ti jsou schopni vzít v potaz konkrétní požadavky a vymyslet nejvhodnější možné řešení přesně pro vás.

Chcete-li zvýšit zisky ze své investice, určitě nepodceňte adekvátní péči a nechte si pomoci. Nezávazná úvodní konzultace zdarma vám představí veškeré možnosti, na jejichž základě se následně rozhodnete sami.

Nezávazná cenová nabídka

Pro přesnější výpočet vyplňte prosím všechny potřebné údaje a to plochu v m2, požadovanou tloušťku izolantu,typ konstrukce a my Vám co nejdříve pošleme cenovou nabídku.

TYPY KONSTRUKCÍ

Volně foukaná izolace – do prostoru (chci zateplit RD typu bungalov, chci zateplit pochozí nebo nepochozí půdu).

Vodorovná dutina (chci zateplit zaklopenou dutinu, Izolace foukaná mezi trámy).

Šikmá dutina (chci zateplit šikmou dutinu obytného podkroví, izolace foukaná do dutiny šikmé části střechy).

Kolmá dutina (chci zateplit obvodovou zeď nebo příčku, izolace foukaná do kolmé uzavřené dutiny).

V období neustálého zdražování a cenových výkyvů na trhu se stavebními materiály vám Ekoizolace.cz přinášejí fixaci cen izolace.

Jak to funguje?