Vnitřní zateplení stropu

Vnitřní zateplení stropu – efektivní řešení pro nežádoucí úniky tepla

Při zateplování domu se často zapomíná na jeho střechu, a právě skrze ni uniká množství tepla. Bydlíte v obytném domě a nad vámi je nevytápěné podlaží, přes které vám v zimě uniká teplo a v létě zase váš byt přehřívá teplo zvenčí? Řešením může být kvalitní vnitřní zateplení stropu, pro které je foukaná izolace ideální.

Pokud se rozhodnete pro vnitřní zateplení, častým řešením je umístění izolace do podhledu pod stropem. Velkou výhodou zateplení stropu zevnitř foukanou izolací je rychlost, tvarová stálost a zdravotní nezávadnost. Aplikuje se navíc bez velkých stavebních zásahů, díky čemuž nevzniká téměř žádný odpad. Častým problémem při zateplování stropů bývá zhoršená přístupnost. V případě foukané izolace tento problém odpadá a strop máte zateplený během pár hodin. Foukaná izolace se dostane do všech koutů, mezistropních prostor a dutin, a to bez velkých zásahů do struktury stropu.

Rychle, hladce a bez zbytečného odpadu

Speciální přístroj vybraný izolační materiál rozvlákní a pohání vzduchem do hadice, přes kterou se následně aplikuje na určené místo. Pro aplikaci postačuje vyříznout malý otvor ve stropě a hadice se následně dostane na všechna potřebná místa, což zaručuje stoprocentní zateplení stropu zevnitř.

VÝHODY FOUKANÉ IZOLACE K ZATEPLENÍ STROPU

U nás naleznete foukanou izolaci z různých typů certifikovaných materiálů s vynikajícími tepelněizolačními vlastnostmi. Navíc chrání i před hlukem zvenčí a mají výborné protipožární vlastnosti. Všechny izolace jsou zdravotně nezávadné a chrání vaši stavbu před vlhkostí, plísněmi, hnilobou, ale také před škůdci a hmyzem. Toto ocení všichni obyvatelé domu a především alergici.

  • nepodléhá plísni a hnilobě
  • zateplení i za běžného provozu domácnosti
  • nevzniká odpad a odřezky z izolace
  • rychlá návratnost investice
  • izolace chrání proti zimě a v létě proti přehřívání interiéru
  • dlouhá životnost
  • zateplení bez tepelných mostů a mezer
  • rychlá a čistá realizace
  • vysoká požární odolnost

Kvalitní vnitřní zateplení stropu v zimě hřeje a v létě zase zabraňuje přehřívání. V zimě zabraňuje úniku tepla a při stále teplejších létech oceníme jeho izolační vlastnosti i v letních měsících.

Vnitřní zateplení stropu foukanou izolací vydrží při odborné aplikaci po celou dobu aktivní životnosti budovy a zachová si své izolační vlastnosti a nejsou potřebné ani dodatečné úpravy či dodatečná aplikace. Poměr ceny a výkonu je bezkonkurenční a bez vzniku tepelných mostů, kterým se je při zateplení stropu zevnitř běžnou izolací obtížnější vyhnout. I při vnitřním zateplení je důležité dodržet správné postupy a nepodcenit detaily, proto je důležité svěřit aplikaci foukané izolace odborníkům se zkušenostmi. V Ekoizolace.cz máme dlouholeté zkušenosti se zateplením foukanou izolací.

Kontaktujte nás a pomůžeme vám zorientovat se v různých typech foukané izolace a společně vybereme tu nejvhodnější variantu pro vaši budovu. Investice do zateplení se vyplatí a navíc je na ni možné získat i dotace.

Nezávazná cenová nabídka

Pro přesnější výpočet vyplňte prosím všechny potřebné údaje a to plochu v m2, požadovanou tloušťku izolantu,typ konstrukce a my Vám co nejdříve pošleme cenovou nabídku.

TYPY KONSTRUKCÍ

Volně foukaná izolace – do prostoru (chci zateplit RD typu bungalov, chci zateplit pochozí nebo nepochozí půdu).

Vodorovná dutina (chci zateplit zaklopenou dutinu, Izolace foukaná mezi trámy).

Šikmá dutina (chci zateplit šikmou dutinu obytného podkroví, izolace foukaná do dutiny šikmé části střechy).

Kolmá dutina (chci zateplit obvodovou zeď nebo příčku, izolace foukaná do kolmé uzavřené dutiny).

V období neustálého zdražování a cenových výkyvů na trhu se stavebními materiály vám Ekoizolace.cz přinášejí fixaci cen izolace.

Jak to funguje?