Zákazník nás oslovil s problém, který nám nebyl tak neznámý. V letních měsících se potýkal s přehříváním interiéru a v zimních měsících podkrovní prostory nemohl vytopit na vyšší teplotu než 18 stupňu. Před samotnou realizací zateplení jsme za pomoci termokamery provedli termovizi, díky které jsme zjistili, v jakém stavu je původní izolace. Majitel se nám svěřil, že před několika lety slyšel ve střeše pravděpodobně kunu.

Jak probíhala oprava izolace po kuně?

Oprava izolace po kuně není jednoduchá záležitost, protože kuna svojí přítomností ve střeše tepelnou izolaci zničila a ve větší části žádná izolace ve střeše nebyla. Z důvodů zimního období jsem provedli zateplení z interiéru. Vytvořili jsme aplikační otvory skrz, které jsme vytáhali poškozenou izolaci a následně jsme nafoukali novou izolaci. V některých místech kuna poškodila i paropropustnou fólii a oprava této fólie proběhne v letních měsících z exteriéru. Zateplení jsme provedli foukanou izolaci Knauf Supafil Loft s objemovou hmotností 30kg/m3.

Fotogalerie – oprava izolace po kuně

Video – oprava izolace po kuně

Nezávazná cenová nabídka

Pro přesnější výpočet vyplňte prosím všechny potřebné údaje a to plochu v m2, požadovanou tloušťku izolantu,typ konstrukce a my Vám co nejdříve pošleme cenovou nabídku.

TYPY KONSTRUKCÍ

Volně foukaná izolace – do prostoru (chci zateplit RD typu bungalov, chci zateplit pochozí nebo nepochozí půdu).

Vodorovná dutina (chci zateplit zaklopenou dutinu, Izolace foukaná mezi trámy).

Šikmá dutina (chci zateplit šikmou dutinu obytného podkroví, izolace foukaná do dutiny šikmé části střechy).

Kolmá dutina (chci zateplit obvodovou zeď nebo příčku, izolace foukaná do kolmé uzavřené dutiny).

V období neustálého zdražování a cenových výkyvů na trhu se stavebními materiály vám Ekoizolace.cz přinášejí fixaci cen izolace.

Jak to funguje?