Na co si dát pozor při zateplení foukanou izolací?

Na co si dát pozor při zateplení foukanou izolací?

Proč je důležitá objemová hmotnost foukané izolace? Náš potencionální zákazník nás oslovil s prosbou o pomoc, při řešení problému s izolací po neodborné aplikaci a pravděpodobně i nedodržení objemové hmotnosti izolace. Zákazník se rozhodl pro výšku izolace 40cm. Po realizaci od této firmy výška izolace nedosahovala požadovaných 40cm, ale v průměru pouze 26cm. V místě ploché střechy, která se po aplikaci hned zaklopila, zákazník nebyl schopen výšku izolace v tomto prostoru změřit. Po naší konzultaci a náročnější demontáži záklopu zjistil, že v některých místech izolace dosahovala pouze výšky 15cm. Dalším nedostatkem aplikované izolace byla nerovnoměrná výška a to od 15 cm do 50cm. I v tomto případě, že se zákazník pro nás nerozhodl, neváhali jsme mu poskytnou své dlouholeté zkušenosti v oblasti foukané izolace.

Při správném výpočtu objemové hmotnosti a správné aplikaci, nemůže být výška izolace nižší, než je její požadovaná výška. U foukané izolace klademe důraz ne jenom na výšku izolace ale i na objemovou hmotnost a to proto, aby Vaše izolace v následujících letech neslehla.

Nezávazná cenová nabídka

Pro přesnější výpočet vyplňte prosím všechny potřebné údaje a to plochu v m2, požadovanou tloušťku izolantu,typ konstrukce a my Vám co nejdříve pošleme cenovou nabídku.

TYPY KONSTRUKCÍ

Volně foukaná izolace – do prostoru (chci zateplit RD typu bungalov, chci zateplit pochozí nebo nepochozí půdu).

Vodorovná dutina (chci zateplit zaklopenou dutinu, Izolace foukaná mezi trámy).

Šikmá dutina (chci zateplit šikmou dutinu obytného podkroví, izolace foukaná do dutiny šikmé části střechy).

Kolmá dutina (chci zateplit obvodovou zeď nebo příčku, izolace foukaná do kolmé uzavřené dutiny).

V období neustálého zdražování a cenových výkyvů na trhu se stavebními materiály vám Ekoizolace.cz přinášejí fixaci cen izolace.

Jak to funguje?