Foukané izolace – výhody a nevýhody 

Chcete dopřát vaší budově co nejmenší úniky tepla?

Zaměřte se na foukané izolace! Ať už vlastníte rodinný domek, výrobní halu, kanceláře či třeba bytový dům, vždy se musíte pravidelně a pečlivě starat o svůj majetek. To platí jak pro neustálou údržbu, kontrolu a opravy, tak i pro optimalizaci veškerých výdajů spojených s danou budovou. Stoprocentní péči si v dnešní složité době zaslouží především energetická náročnost, která může být v některých případech extrémní. Na co si dát pozor?

Až 30 % tepla uniká přes střechu

Ti znalejší z vás zajisté tuší, že teplo má tendence unikat vzhůru, tudíž se právě adekvátně zateplená střecha stává velmi důležitou oblastí vedoucí k výrazným úsporám. V dnešní době přitom existuje velké množství nejrůznějších technologií i postupů, jakými lze daný proces vyřešit. Mezi nejznámější metody patří klasické polystyrenové desky a mnohem modernější foukaná izolace.

V posledních letech hraje prim druhá zmíněná metoda, což je způsobeno mnoha benefity, které s sebou přináší. Z toho důvodu byste na její služby měli vsadit i vy, přičemž je samozřejmě nutné si dávat pečlivý pozor rovnou na několik oblastí. Vyřešíte-li ovšem všechny potřebné kroky, dočkáte se skvělých vlastností. Jaké jsou výhody i nevýhody foukané izolace?

Nejdříve benefity foukané izolace

Nejpodstatnější záležitostí je stoprocentní krycí schopnost této technologie, která zvládne pokrýt jakýkoliv povrch bez vzniku tepelných mostů a nepříjemných mezer. Tento benefit vám klasické desky zkrátka nejsou schopné poskytnout. Zároveň se dočkáte velmi rychlé (v řádech několika hodin) a levné realizace, kdy zkrátka řemeslníci hadicí dopraví materiál až na určený povrch.

Nemusí se nutně jednat pouze o vodorovnou plochu, protože lze snadno pěnu aplikovat i do šikmých a svislých dutin všeho druhu. Na výběr budete mít rovnou z několika různých variant, přičemž každá z nich má samozřejmě svá specifika. Správní odborníci vám poradí, zdali pro vás bude nejvýhodnější celulózová, minerální skelná, dřevovláknitá, polystyrenová, čedičová, nebo Knauf Supafil Loft izolace.

V každém případě se budete moci těšit z nepatrné váhy naneseného materiálu, což se hodí hlavně majitelům starších a méně stabilních nemovitostí. Za zmínku stojí i nehořlavost, prodyšnost a vodoodpudivost finálního produktu.

Na co si musíte dávat pozor?

Nyní přichází čas na varování před některými nevýhodami, které se však při správném přístupu dají lehce odstranit. Hlavním úskalím je takzvané sesedání izolace, jež je patrné především u svislého zateplení. Zde je ovšem potřeba poznamenat, že kvalifikovaní řemeslníci zvládnou daný problém hravě vyřešit tak, abyste se tomuto jevu vyhnuli.

Dalším mínusem je nutnost profesionální práce, tudíž se nelze spolehnout na realizaci projektu svépomocí. Pokud se tedy mermomocí vyhýbáte pomoci řemeslníků, budete muset své přesvědčení překonat. Jak jsme již ovšem zmínili, cena této práce opravdu není příliš vysoká a návratnost celé investice přijde velmi brzy.

Vyhledejte jen ověřené profesionály

Vzhledem k oblíbenosti foukané izolace se na našem tuzemském trhu pohybuje spousta společností specializujících se na tuto oblast. Ne všechny z nich ale provádí svou práci poctivě a nebudou se vám snažit účtovat přehnané částky. Při jejich výběru si tudíž dávejte pečlivý pozor.

Nezávazná cenová nabídka

Pro přesnější výpočet vyplňte prosím všechny potřebné údaje a to plochu v m2, požadovanou tloušťku izolantu,typ konstrukce a my Vám co nejdříve pošleme cenovou nabídku.

TYPY KONSTRUKCÍ

Volně foukaná izolace – do prostoru (chci zateplit RD typu bungalov, chci zateplit pochozí nebo nepochozí půdu).

Vodorovná dutina (chci zateplit zaklopenou dutinu, Izolace foukaná mezi trámy).

Šikmá dutina (chci zateplit šikmou dutinu obytného podkroví, izolace foukaná do dutiny šikmé části střechy).

Kolmá dutina (chci zateplit obvodovou zeď nebo příčku, izolace foukaná do kolmé uzavřené dutiny).

V období neustálého zdražování a cenových výkyvů na trhu se stavebními materiály vám Ekoizolace.cz přinášejí fixaci cen izolace.

Jak to funguje?