Foukaná izolace Strakonice. Naším dalším zákazníkem byl majitel dřevostavby ve Strakonicích. Potřeboval zateplit šikmé dutiny sedlové střechy. V tomto případě se majitel rozhodl pro foukanou izolaci Knauf Supafil Loft, výrobce u ní vyzdvihuje její výborné tepelně izolační vlastnosti a jednoduchou aplikaci pro těžko dostupné konstrukce. Při zateplení šikmé dutiny výrobce izolace Knauf doporučuje foukat izolaci s objemovou hmotností 30kg/m3. Proto před samotnou aplikací izolace jsem provedli měření objemové hmotnosti, kdy jsme izolaci foukali do plechové bedny o objemu 1/10 m3.

Foukaná izolace Strakonice – galerie

Po tomto nafoukání izolace do bedny jsme upravili výkon stroje tak, abychom se dostali na požadovanou objemovou hmotnost. Dodržení správné objemové hmotnosti nám zaručí, že izolace v budoucnu nezesedne. Kombinace lepší pohltivosti dopadajícího hluku, zvýšené pasivní požiarní bezpečnosti a vysoké paropropustnosti materiálu, kterými vyniká izolace Knauf Supafil Loft zaručí majitelům této dřevostavby další komfort.

Dalším aspektem, proč je izolace Knauf Supafil Loft vhodná pro šikmé dutiny, je materiál. Vyrobena je z panenského skelného vlákna bez pojiva. V tomto směru je to skvělý potenciál. Nejenom že má vynikající zvukově izolační vlastnosti, díky kterým dokáže efektivně pohltit dopadající hluk a výrazně tak zlepšit prostředí uvnitř budovy, ale také je nehořlavé, což přispívá k pasivní požiarní bezpečnosti.

Nezávazná cenová nabídka

Pro přesnější výpočet vyplňte prosím všechny potřebné údaje a to plochu v m2, požadovanou tloušťku izolantu,typ konstrukce a my Vám co nejdříve pošleme cenovou nabídku.

TYPY KONSTRUKCÍ

Volně foukaná izolace – do prostoru (chci zateplit RD typu bungalov, chci zateplit pochozí nebo nepochozí půdu).

Vodorovná dutina (chci zateplit zaklopenou dutinu, Izolace foukaná mezi trámy).

Šikmá dutina (chci zateplit šikmou dutinu obytného podkroví, izolace foukaná do dutiny šikmé části střechy).

Kolmá dutina (chci zateplit obvodovou zeď nebo příčku, izolace foukaná do kolmé uzavřené dutiny).

V období neustálého zdražování a cenových výkyvů na trhu se stavebními materiály vám Ekoizolace.cz přinášejí fixaci cen izolace.

Jak to funguje?