Zateplení pochozí půdy rodinného domu v obci Kunice na Praze Západ. Výstavba tohoto RD proběhla před 20-ti lety. Nároky na energetický úspory v té době byly nižší než v současnosti, proto se nový majitel po koupi této nemovitosti rozhodl pro dodatečné zateplení. V šikmé části jsme provedli doplnění izolace a ve vodorovné časti navýšení původní izolace 15cm o 30cm na celkových 45cm. Při aplikaci jsme použili minerální tepelnou izolaci na bázi čedičové vaty od výrobce Rockwool o celkové hmotnosti 1100 kg. 

Foukaná izolace Praha – galerie z realizace

Špatné použití střešní fólie

Před realizací jsme upozornili nového majitele na špatné použití střešní fólie. Konstrukce střechy má být difúzně otevřená, proto místo parotěsné fólie měla být použita paropropustná fólie. Na fólii kondenzovaly vodní páry, které v podobě vody kapaly na izolaci a tím zhoršují její tepelněizolační vlastnosti. Důsledkem vyšší vlhkosti na některých trámech, byla vidět začínající plíseň. V důsledku dlouhodobého působení plísní může dojit k oslabení a degradaci dřevěné konstrukce střechy.

Nezávazná cenová nabídka

Pro přesnější výpočet vyplňte prosím všechny potřebné údaje a to plochu v m2, požadovanou tloušťku izolantu,typ konstrukce a my Vám co nejdříve pošleme cenovou nabídku.

TYPY KONSTRUKCÍ

Volně foukaná izolace – do prostoru (chci zateplit RD typu bungalov, chci zateplit pochozí nebo nepochozí půdu).

Vodorovná dutina (chci zateplit zaklopenou dutinu, Izolace foukaná mezi trámy).

Šikmá dutina (chci zateplit šikmou dutinu obytného podkroví, izolace foukaná do dutiny šikmé části střechy).

Kolmá dutina (chci zateplit obvodovou zeď nebo příčku, izolace foukaná do kolmé uzavřené dutiny).

V období neustálého zdražování a cenových výkyvů na trhu se stavebními materiály vám Ekoizolace.cz přinášejí fixaci cen izolace.

Jak to funguje?