Foukaná izolace Hradec Králové

Izolace domu představuje základní ochranu před nepříznivými vlivy, rovněž šetří energie v interiéru. Je však důležité vybrat optimální izolaci pro typ nemovitosti. Je starší? Jedná se o novostavbu, která se teprve rodí? Se vším poradíme. Stejně jako našemu zákazníkovi, který si pro svůj dům nedaleko Hradce Králové, zvolil foukanou izolaci na bázi skelných vláken.

Tato zakázka se týkala zateplení vazníkové střechy rodinného domu o velikosti 143 m² s požadovanou výškou izolace 35 cm. Avšak z důvodu provzdušnění izolace v aplikačním stroji jsme se s aplikační výškou izolace dostali až na 45 cm. Dle přání zákazníka byla zvolena foukaná izolace na bázi skelných vláken od výrobce Isover. Izolace byla foukaná na volnou plochu vazníkové střechy. Jaké jsou největší přednosti foukané izolace? Jde především o skvělý ekologický a přírodní izolant, takže je ohleduplný k prostředí kolem vás, což má skvělý dopad nejen na přírodu, ale i na vaše zdraví. Foukaná izolace má výborné tepelnoizolační vlastnosti a spoustu předností.

Typy konstrukcí a foukaná izolace

Každá stavba má svá specifika, foukaná izolace však nabízí poměrně široké spektrum využití v různých typech konstrukcí.

Volně foukaná izolace – relativně často aplikujeme izolaci volně, tzn. do prostor jako jsou nepochozí nebo pochozí půdy. Izolace je dle potřeb a požadavků konkrétního prostoru volně nafoukána v účinné vrstvě. Tento typ izolace byl využit i u realizace – Foukaná izolace Hradec Králové.

Dalším prostorem, který je snadné zateplit právě foukáním jsou vodorovné dutiny. Tento způsob vyžadují například zaklopené dutiny, prostory mezi trámy a podobně. Izolaci lze provést i za běžného provozu domácnosti, bez nadměrného bourání nebo stavebních zásahů.

U vězníkových a valebních střech je časté zateplení šikmých dutin – tedy prostor jako jsou například obytné podkroví nebo dutiny šikmé části střech.

Dodatečné zateplení někdy vyžadují i ​​obvodové stěny a příčky. Aplikace foukané izolace do kolmých dutin je také bezproblémová a nevyžaduje komplikované stavební zásahy.

Foukaná izolace Hradec Králové - galerie

foukaná izolace Hradec Králové

Nezávazná cenová nabídka

Pro přesnější výpočet vyplňte prosím všechny potřebné údaje a to plochu v m2, požadovanou tloušťku izolantu,typ konstrukce a my Vám co nejdříve pošleme cenovou nabídku.

TYPY KONSTRUKCÍ

Volně foukaná izolace – do prostoru (chci zateplit RD typu bungalov, chci zateplit pochozí nebo nepochozí půdu).

Vodorovná dutina (chci zateplit zaklopenou dutinu, Izolace foukaná mezi trámy).

Šikmá dutina (chci zateplit šikmou dutinu obytného podkroví, izolace foukaná do dutiny šikmé části střechy).

Kolmá dutina (chci zateplit obvodovou zeď nebo příčku, izolace foukaná do kolmé uzavřené dutiny).

V období neustálého zdražování a cenových výkyvů na trhu se stavebními materiály vám Ekoizolace.cz přinášejí fixaci cen izolace.

Jak to funguje?