Foukaná izolace Climatizer Plus a Tempelan – 2 důvody proč jít cestou celuózové izolace

foukana izolace climatizer plus
Foukaná izolace Climatizer Plus a Tempelan - 2 důvody proč jít cestou celuózové izolace - Ekoizolace - foukané izolace

Foukaná celulózová izolace nabízí několik výhod, které ji činí atraktivním řešením pro zateplení domů. Mezi tento typ izolace se směle řadí i foukaná izolace Climatizer Plus a Tempelan, o kterých se dozvíte více v následujících řádcích.První výhodou je její ekologický charakter, neboť je vyrobena z recyklovaného papíru a jiných přírodních vláken. Tímto způsobem přispívá k udržitelnosti životního prostředí.

Další výhodou je vynikající tepelná účinnost. Foukaná izolace dokonale zakryje všechny štěrbiny a nepravidelnosti, což zabraňuje tepelným mostům a zvyšuje tepelnou izolaci domu. Tím pádem se minimalizují ztráty tepla a náklady na topení.

Foukaná celulózová izolace také dokáže zmírnit hluk. Je schopna pohltit zvukové vlny, což vede k tiššímu a příjemnějšímu prostředí v domě.

Nakonec, foukaná izolace se snadno přizpůsobí různým stavebním strukturám a lze ji aplikovat i na těžko přístupných místech. To umožňuje efektivní zateplení i starších budov.

Efektivní foukaná izolace Climatizer Plus

Foukaná izolace Climatizer Plus je tepelná izolace vyrobená z vlákna získaného z dřevitého papíru, který se nachází v novinovém papíře. Tento materiál je hlavním zdrojem pro výrobu této celulózové izolace. Její velkou výhodou je jednoduchá montáž, která probíhá foukáním strojem. Tímto způsobem se izolace dostane a přilne ke všem detailům a poskytuje bezspojovou a celistvou vrstvu. Tepelná izolace Climatizer Plus je skvělým řešením pro efektivní zateplení budov.

Tato tepelná izolace má vynikající izolační vlastnosti s nízkým difúzním odporem a odolností proti proudění vzduchu. Dobře odvádí vlhkost a zároveň brání prochlazování vzduchu. Při montáži nezanechává žádné zbytky. Efektivně vyrovnává teplotu a vlhkost v konstrukčních vrstvách. Již od roku 1994 je označena jako ekologicky šetrný výrobek.

Foukaná izolace Climatizer Plus je přímo výrobou ošetřena přísadami, které výrazně zpomalují degradaci ohněm. Při zahřátí nad cca 120 stupňů se tyto přísady zvlhčí a tak zpomalují odhořívání, což umožňuje, že konstrukce vyplněné těmito izolacemi vydrží nápor ohně déle než neizolované nebo izolované jinými materiály, například samozhášivým polystyrenem nebo izolacemi na bázi skelných vláken.

foukana izolace climatizer
Foukaná izolace Climatizer Plus a Tempelan - 2 důvody proč jít cestou celuózové izolace - Ekoizolace - foukané izolace

Ekologická foukaná izolace Tempelan

Tempelan je foukaná izolace vyrobená z čistého recyklovaného papíru a 100% ekologických aditiv, které poskytují ochranu před škůdci, ohněm, plísněmi a podobně. Je vhodná pro izolaci různých typů střech, podlah, stropů, podkroví a stěn. Díky své struktuře a schopnosti vyplnit každý prostor v dutině, je Tempelan skvělý také jako akustický izolant.

V porovnání s izolací vatou ze skelných vláken tento typ izolace nehoří, je prodyšný a má také minimální absorpci vlhkosti. Navíc se jedná o domácí výrobek, který se jako první v Česku začal vyrábět již v roce 1991 a od té doby, již byla celuózová izolace Tempelan aplikována do řady domů. Lze ji použít do jakéhokoli typu domů, navíc dokáže vyplnit celý izolovaný prostor a to bez rizika vzniku tepelných mostů.

Izolace Tempelan je moderním a bezpečným materiálem, který neobsahuje žádné nebezpečné látky a vyznačuje se ohleduplností k životnímu prostředí. Je vhodná pro různé aplikace, od rovných nepochozích ploch až po dutiny půdních prostor, šikmé střechy, obvodové stěny domů, vnitřní překlady a stropní konstrukce. Jednou z jejích velkých výhod je rychlá a jednoduchá aplikace foukáním, která nevyžaduje žádné složité přípravy. S touhle celulózovou izolací dosáhnete účinného a ekologického zateplení vaší domácnosti.

foukana izolace climatizer
Foukaná izolace Climatizer Plus a Tempelan - 2 důvody proč jít cestou celuózové izolace - Ekoizolace - foukané izolace

Pomozte si dotacemi

V dnešní době se každý snaží ušetřit. A kde můžete ušetřit velkou část peněz? Přece na energiích. A není to vůbec složité. Stačí využít dotační program Nová zelená úsporám. Soustředí se především na rodinné domy s cílem snížit jejich energetickou náročnost. Tým se dosáhne nejen zlepšení životního prostředí, ale také významných úspor pro rodiny.

A jak na to? První krok je důležitý a to je nalezení spolehlivé a odborné firmy, která se specializuje na foukanou izolaci. Foukaná celuózová izolace, kterou máme v našem portfoliu i my, je stále více oblíbená mezi širokou veřejností a to zejména pro její využití na všechny druhy střech. A právě dvě izolace zmíněné v tomto článku svými výbornými vlastnostmi přispívají velkou měrou ke stále více rostoucí popularitě foukané celuózy.

Nezávazná cenová nabídka

Pro přesnější výpočet vyplňte prosím všechny potřebné údaje a to plochu v m2, požadovanou tloušťku izolantu,typ konstrukce a my Vám co nejdříve pošleme cenovou nabídku.

TYPY KONSTRUKCÍ

Volně foukaná izolace – do prostoru (chci zateplit RD typu bungalov, chci zateplit pochozí nebo nepochozí půdu).

Vodorovná dutina (chci zateplit zaklopenou dutinu, Izolace foukaná mezi trámy).

Šikmá dutina (chci zateplit šikmou dutinu obytného podkroví, izolace foukaná do dutiny šikmé části střechy).

Kolmá dutina (chci zateplit obvodovou zeď nebo příčku, izolace foukaná do kolmé uzavřené dutiny).

V období neustálého zdražování a cenových výkyvů na trhu se stavebními materiály vám Ekoizolace.cz přinášejí fixaci cen izolace.

Jak to funguje?