Dřevovláknitá foukaná izolace Steico Zell – 2 důvody proč zvážit výběr tohoto druhu izolace

Dřevovláknitá foukaná izolace je moderním a udržitelným řešením pro kvalitní zateplení domu. Mezi její přednosti výborná tepelná izolace as přihlédnutím k současnosti je velmi ceněným faktorem i její ekologická šetrnost. Je vynikajícím izolantem jak v létě, tak v zimě. Z dlouhodobých zkušeností je známá také pro svou bezpečnost.

Dřevovláknitá foukaná izolace Steico Zell v plném nasazení

Dřevovláknitá foukaná izolace Steico Zell, kterou často používáme při našich realizacích, je složena z čistých dřevěných vláken a proto tak dokáže vyplnit téměř všechny duté prostory bez mezer a bez spár. A každé z těchto vláken má všechny přednosti přírodního dřeva: trvanlivost,
stabilitu a velmi dobré tepelně izolační vlastnosti. Její ekologická kvalita je nezávisle potvrzena a certifikována podle přísných směrnic FSC. Dřevo použité k její výrobě pochází ze zodpovědně obhospodařovaných lesů. 

Při použití izolace Steico Zell nezáleží na standardních rozměrech prostorů k vyplnění. Díky instalčním prvkům lze bez zdlouhavé ruční práce jednoduše foukat izolaci do prostoru, dosahujíc homogenního vyplnění dutin i u komplikovaných konstrukcí. Dřevovláknitá foukaná izolace Steico Zell může být použita jako volně uložená izolace na různých plochách a konstrukcích, ať už jde o novostavby nebo renovace. S touto izolací dosáhnete ekonomické a ekologické izolace, bez ohledu na typ stavby.

drevovlaknita foukana izolace

Sesedání není problém

Dřevovláknitá foukaná izolace Steico Zell dodávají stlačenou v pytlích. Taková vlákna se před instalací nasypou do speciálních foukacích strojů a pomocí hadic jsou vháněna až přímo na místo. Oproti izolaci v rolích je při foukané izolaci výhodou to, že stroj i izolační materiál mohou být skladovány mimo budovu, takže izolaci lze dostat i do stísněných prostor. Je však třeba zmínit, že k foukání izolace, například do podkrovních prostor, je zapotřebí i dostatečně silný stroj, aby byla zafoukána požadovaná objemová hmotnost a tím bylo dosaženo požadovaných, optimálních vlastností izolace.

Instalace izolace Steico Zell nabízí jedinečnou výhodu. Po správné instalaci je možné ji znovu použít i po mnoha letech a dokonce ji recyklovat jako dřevo. Tím se Steico Zell vymyká z běžných izolačních materiálů, které nesou přísné likvidační předpisy a vyžadují vysoké náklady na jejich odstranění. S touto izolací dosáhnete účinné ochrany a zároveň ekologického přístupu k izolaci vaší stavby.

Konzistentní izolační vlastnosti jsou klíčové pro dlouhodobou účinnost izolačního materiálu. Izolace Steico Zell si udržuje svůj tvar a objem, což je zajištěno při foukání do dutin, kde se dřevěná vlákna proplétají a zaklesují do sebe. Tento proces zajišťuje vysokou pružnost a minimální riziko sesednutí, přičemž nízká objemová hmotnost zůstává zachována.

Příjemné klima po celý rok a šetření CO2

Dřevovláknitá foukaná izolace Steico Zell je difúzně otevřená, což umožňuje regulaci vlhkosti a vytváří ideální atmosféru v místnostech. S vysokou tepelnou akumulací zabraňuje pronikání tepla do budovy v létě, což přináší příjemný chlad i za horkých dnů. Zároveň zajišťuje útulné teplo v zimě, čímž poskytuje pohodlí i v chladném období.

drevovlaknita foukana izolace

Ten, kdo izoluje dřevem, výrazně přispívá k ochraně životního prostředí. Dřevo má totiž schopnost ukládat CO₂. Stromy během svého růstu odeberou z atmosféry velké množství skleníkového plynu CO₂ a uloží jej ve formě uhlíku do dřeva. V jednom kubickém metru dřeva zůstane vázána přibližně 1 tuna CO₂, zatímco je současně vyprodukováno 0,7 t kyslíku. 

Nezávazná cenová nabídka

Pro přesnější výpočet vyplňte prosím všechny potřebné údaje a to plochu v m2, požadovanou tloušťku izolantu,typ konstrukce a my Vám co nejdříve pošleme cenovou nabídku.

TYPY KONSTRUKCÍ

Volně foukaná izolace – do prostoru (chci zateplit RD typu bungalov, chci zateplit pochozí nebo nepochozí půdu).

Vodorovná dutina (chci zateplit zaklopenou dutinu, Izolace foukaná mezi trámy).

Šikmá dutina (chci zateplit šikmou dutinu obytného podkroví, izolace foukaná do dutiny šikmé části střechy).

Kolmá dutina (chci zateplit obvodovou zeď nebo příčku, izolace foukaná do kolmé uzavřené dutiny).

V období neustálého zdražování a cenových výkyvů na trhu se stavebními materiály vám Ekoizolace.cz přinášejí fixaci cen izolace.

Jak to funguje?