Izolace domu představuje základní ochranu před nepříznivými vlivy, rovněž šetří energie v interiéru. Je však důležité vybrat optimální izolaci pro typ nemovitosti. Je starší? Jedná se o novostavbu, která se teprve rodí? Se vším poradíme. Stejně jako našemu zákazníkovi, který si pro svůj dům nedaleko Hradce Králové, zvolil foukanou izolaci na bázi skelných vláken.

Tato zakázka se týkala zateplení vazníkové střechy rodinného domu o velikosti 143 m² s požadovanou výškou izolace 35 cm. Avšak z důvodu provzdušnění izolace v aplikačním stroji jsme se s aplikační výškou izolace dostali až na 45 cm. Dle přání zákazníka byla zvolena foukaná izolace na bázi skelných vláken od výrobce Isover. Izolace byla foukaná na volnou plochu vazníkové střechy. Jaké jsou největší přednosti foukané izolace? Jde především o skvělý ekologický a přírodní izolant, takže je ohleduplný k prostředí kolem vás, což má skvělý dopad nejen na přírodu, ale i na vaše zdraví. Foukaná izolace má výborné tepelnoizolační vlastnosti a spoustu předností.

Foukaná izolace nijak nepodléhá plísni a hnilobě, takže ji využijete zejména ve straších domech, které často podléhají vlhkosti. Samozřejmě ji ovšem oceníte i v novostavbách, výrazně se prodlouží jejich životnost. Výhodu aplikace tohoto typu izolace je skutečnost, že zateplení může probíhat i za běžného provozu domácnosti. Nijak vás to nebude rušit, nebudete se muset stěhovat na několik dní, jako tomu někdy bývá při rekonstrukci. Rovněž nevzniká odpad a odřezky z izolace, nemusíte se tak obávat, že po aplikaci bude váš domov plný prachu a nečistot. Nezpochybnitelnou devízou je i rychlá návratnost investice. A to zejména dnes, kdy ceny energií šplhají k závratným výškám, a žijeme v nejistotě, co bude. Izolace chrání proti zimě a v létě proti přehřívání interiéru, takže ve vašem domově se budete vždy cítit maximálně příjemně.

Zákazníci a odborníci cení na foukané izolaci především dlouhou životnost, nebudete se muset starat o zateplení celá desetiletí. Instalace se provádí bez tepelných mostů a mezer, vše se odehraje velmi rychle. V neposlední řadě je nutné ocenit i vysokou požární odolnost. Pro vaši představu uvedeme ještě pár technických údajů. Deklarovaný součinitel tepelné vodivosti foukané izolace se pohybuje od 0,034 do 0,039 W.m-1.K-1. Měrná tepelná kapacita činí 840 J.kg-1.K-1. Faktor difuzního odporu je v rozmezí 1 až 1,1. Objemové hmotnosti jsou od 25 do 50 kg/m³. Tento typ izolace dlouhodobě odolává teplotám okolo 450°C, ohnivzdornost se řadí do třídy A1. I proto si náš klient vybral tento typ izolace. Rychlá práce a příznivá cena, která dokáže konkurovat tradičnímu zateplení (včetně izolacím v rolích), to jsou hlavní důvody, proč je foukaná izolace tak oblíbená.

Nezávazná cenová nabídka

Pro přesnější výpočet vyplňte prosím všechny potřebné údaje a to plochu v m2, požadovanou tloušťku izolantu,typ konstrukce a my Vám co nejdříve pošleme cenovou nabídku.

TYPY KONSTRUKCÍ

Volně foukaná izolace – do prostoru (chci zateplit RD typu bungalov, chci zateplit pochozí nebo nepochozí půdu).

Vodorovná dutina (chci zateplit zaklopenou dutinu, Izolace foukaná mezi trámy).

Šikmá dutina (chci zateplit šikmou dutinu obytného podkroví, izolace foukaná do dutiny šikmé části střechy).

Kolmá dutina (chci zateplit obvodovou zeď nebo příčku, izolace foukaná do kolmé uzavřené dutiny).

V období neustálého zdražování a cenových výkyvů na trhu se stavebními materiály vám Ekoizolace.cz přinášejí fixaci cen izolace.

Jak to funguje?